11 yaşında üniversite bitirdi: Hedefi ise ölümsüzlük
Haber
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 11:50 Bu haber 940 kez okundu
 
11 yaşında üniversite bitirdi: Hedefi ise ölümsüzlük
Laurent Simons isimli 11 yaşındaki çocuk, üniversitesinin 3 yıllık fizik bölümünü 1 yılda bitirerek en iyi dereceyle mezun oldu.
EĞİTİM Haberi
11 yaşında üniversite bitirdi: Hedefi ise ölümsüzlük

Belçika'da yaşayan Laurent Simons adlı 11 yaşındaki çocuk, Anvers Üniversitesi'nin 3 yıllık fizik bölümünü 1 yılda bitirdi. Ayrıca bu başarısıyla üniversiteden en iyi dereceyle mezun oldu.

DİĞER ÖĞRENCİLERİ GERİDE BIRAKTI

Haberi Anvers Üniversitesi duyurdu. Simons'un Mart 2020'den beri fizik bölümünde okuduğunu belirten üniversite, küçük çocuğun diğer öğrencilerin hepsini geride bırakarak lisans diploması almaya hak kazandığını bildirdi. Simmons'un lisans derslerine devam ederken aynı zamanda yüksek lisans dersleri aldığı ve yaz sonunda yüksek lisans programına başlayacağı belirtildi.

Kendisi hakkında Belçika basınına konuşan Simmons ise klasik mekanik ve kuantum fiziğine odaklandığını, bu konulardaki her şeyi bir an önce öğrenmek istediğini söyledi.

HEDEFİM ÖLÜMSÜZLÜK

Hedefinin ölümsüzlük olduğunu söyleyen Simmons, “Vücutta mümkün olduğunca fazla sayıda parçayı mekanik parçalarla değiştirmek istiyorum. Bunun için bir yol hazırladım. Bulmacanın ilk parçası kuantum fiziği" dedi.

DAHİ ÇOCUK

​Hedefine varmak için de dünyanın en iyi profesörleriyle çalışmak istediğini söyleyen Simmons, "Onların beyinlerinin içine bakmak ve nasıl düşündüklerini öğrenmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

“Dahi çocuk” olarak adlandırılan Simmons, 9 yaşındayken Hollanda'daki Eindhoven Teknoloji Üniversitesi'ne kabul edilmiş, en küçük yaşta yüksek okul diploması alabilecekken üniversiteyle anlaşmazlığa düşerek okuldan ayrılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: üniversite, dahi çocuk, Laurent Simons, Anvers Üniversitesi, Belçika, zeki çocuk,
Yorumlar
Haber Yazılımı