Arınç: Bizim dindarlar para bitince dönerler
Haber
20 Eylül 2021 - Pazartesi 21:02 Bu haber 368 kez okundu
 
Arınç: Bizim dindarlar para bitince dönerler
Ekonomideki son duruma ilişkin konuşan eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, dindarlar ile ilgili çok ilginç açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Arınç: Bizim dindarlar para bitince dönerler

Bir dönem TBMM Başkanlığı görevini yapan ve daha sonra Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden geçen yılın kasım ayında istifa eden Bülent Arınç, hayat pahalılığıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

 

 

Bir TV programının canlı yayınına bağlanan Arınç, realist bir siyasetçi olduğunu ifade ederek, "Sıkıntıların olduğunu söylerim, buna tedbir alacak kişiler ise işin başındakiler yani yöneticilerdir. Şunu Sayın Cumhurbaşkanımız ve yönetimde birlikte oldukları çok iyi bilirler. Halkımızın en hassas olduğu konular kendi geçimiyle ilgili konulardır" diye konuştu.

 

KİRA ARTIŞI VE YURT SORUNU

 

Son zamanlarda artan kira fiyatları ve ortaya çıkan öğrenci yurtları sorununa da değinen Bülent Arınç, şunları söyledi: "Çocuğu üniversiteyi kazanmışsa, zaten çok düşük ücretlerle oğlunu üniversitede okutmak isteyen, ona bir yurt, burs ve kredi bulmak ister. Bu konuda mutlaka tedbirlerin olması şart. Son yıllarda ben KYK yurtlarının olağanüstü güzellikte olduğunu biliyorum, kendi yaşadığımız dönemlere göre. Bunlar yetersizse tedbirleri alınabilir" dedi.

 

“BİZİM DİNDARLARIN DEĞER YARGILARI DEĞİŞEBİLİR”

 

Arınç, bunun sebepleri var mıdır? sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Belki makul sebepleri de vardır. Ancak önemli olan enflasyonun düşürülmesi ve hayat pahalılığının giderilmesi. Bunu yapmak zorundalar. Bakın bir siyaset tecrübemi anlatayım. Bizim dindar insanlarımızın bile tamamen tersine döneceğini bir gün göreceksiniz. Çünkü onlar hamaset kokulu konuşmaların yanında, cebine giren paraya bakar, cebinden çıkan paraya bakar. Eğer onda bir eksilme görüyorsa din, iman, vatan, millet bunlar yine bir kenarda durur. Yine onlara saygısını eksik etmez. Ama değer yargıları değişebilir.”

 

“DİNDARLARIN GAZABINDAN KORKMAK LAZIM”

 

İlk defa Hacc’a 88 yılında gittiğini söyleyen Bülent Arınç, “Kafilemiz havalimanına geldi, dediler ki; vizeleri bir kısmı yetişmedi. Sizi bir ya da iki gün İstanbul’da misafir edeceğiz. Ben şahsen eşimle anlayışla karşıladım. Ama kafiledeki insanlar o kadar büyük tepki gösterdiler ki, ağızlarından o kadar galiz küfürler çıkmaya başladı ki. “Siz ne yapıyorsunuz?” dedim. “Ben anlamam” dediler, “Nasıl vizeler gelmedi”, “Bizi mi kandırdılar?” dediler. “Şöyle mi oldu, böyle mi oldu.” Ondan sonra korktum, dedim ki; dindarların gazabından korkmak lazım. Yani işlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıklarında ne öyle aslandı ne kaplandı. Hiçbirini dinlemez bu insanlar.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bülent Arınç, Bülent Arınç açıklamalar, Bülent Arınç ne dedi, dindarlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı