"Aşı olmayana ekmek yok"
Haber
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 14:14 Bu haber 563 kez okundu
 
"Aşı olmayana ekmek yok"
Kovid-19 vaka sayılarının artması nedeniyle İstanbul'a bağlı 6 ilçede fırıncılar odası temsilcisi, aşı yaptırmayanlara fırınlarda ekmek satışı yapmama kararı aldıklarını duyurdu.
SAĞLIK Haberi

Konuya ilişkin konuşan İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, Türkiye'nin tekrar bir kapanmaya daha gücünün olmadığını belirterek şunları söyledi: "Vaka rakamları tekrar artmaya başlayınca karar almak durumunda kaldık. Şu anda vaka sayıları çok aşırı bir şekilde artmaya başladığı için gidişatı iyi görmüyoruz. Bu konuda fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Bundan dolayı fırına gelen vatandaşların aşılarının olup olmadığını kontrol edeceğiz. Aşı yaptırmayan ekmek satmayacağız. Şimdiye kadar 6 ilçede bu kararı aldık. Bu ilçeler ise Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler. Lakin bu kararın en kısa zamanda 39 ilçeye yayılacağını düşünüyorum. Hatta bu kararın tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyoruz. Bu şekilde en azından insanları uyarmış oluruz.”

Uygulama önümüzdeki hafta başlayacak

"Vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yapmak durumundayız” diyen Mustafa Çiçek: “Fırıncılar Odası olarak aldığımız kararın doğru olduğuna inanıyoruz ve kararı uygulayacağız. Gelen vatandaşların hepsi akıllı telefon kullanıyor. Telefonlarında aşı olup olmadıkları belli. Aşısı yoksa ekmek satışı yapmayacağız. Belki biz pandemi döneminde kapanmadık ama binlerce küçük esnafımız kapandı ve mağduriyet yaşandı. Benim kimseyi mağdur etmeye hakkım yok. Bu uygulamayı önümüzdeki hafta itibariyle başlatacağız” dedi.

“Uygulama gayet mantıklı”

Alınan kararı doğru bulan Hakan İpek, "Ben sağlık çalışanıyım, zaten 3 doz aşımı oldum. Herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum. Bu uygulama bizim iş yükümüzü de azaltmış olur. Uygulama gayet mantıklı" dedi.

“Aşı olmayı hiç düşünmüyorum”

Karar hakkında konuşan Eyüp Yıldız ise, "Aşı olmayı hiç düşünmüyorum. Bir şey olacaksa zaten olur. Aşıya gerek yok. Hem aşı olmaya ihtiyacım yok" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: aşı ekmek, aşı yaptırmayanlar, aşı çalışmaları, kovid-19 aşısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı