Bakan Bilgin, memur zammı için beklentisini açıkladı
Haber
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 16:09 Bu haber 774 kez okundu
 
Bakan Bilgin, memur zammı için beklentisini açıkladı
Memur ve memur emeklilerinin maaş ve aylıklarına 2022 ve 2023 yılları arasında yapılacak zam için ilk toplantı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Reşat Moralı Toplantı Salonu'nda başladı.
EKONOMİ Haberi
Bakan Bilgin, memur zammı için beklentisini açıkladı

Başkanlığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yaptığı toplantının açılışında konuşan Bakan Bilgin, toplu sözleşmelerin demokratik toplumlarda devlet ile toplum arasındaki bağları güçlendiren kurumsal yapılar olduğunu ifade etti.

Anlaşmayla neticelenmesi hepimizin idealidir

Toplu sözleşmenin, tarafları daha ileri düzeyde dayanışma ve bütünleşmeye götürmesi temennisinde bulunan Bakan Vedat Bilgin, "Bu bütünleşmenin sosyal ve ekonomik şartlarda sorunları çözerek daha ileri bir anlaşmayla neticelenmesi hepimizin idealidir" dedi.

Enflasyonun üzerinde bir nokta

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin hayırlı olmasını dileyen Bakan Bilgin, "Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle, çalışanlarını enflasyonun altında ezdirmeyecektir. Enflasyonun üzerinde bir noktada meseleyi ele alacağımızı belirtmek isterim" diye konuştu.

Türkiye saldırı altında

Toplantıda gündeme de değinen Bilgin, Türkiye’nin küresel saldırı altında olduğunu belirterek, küreselleşmeyle birlikte dünyada meydana gelen değişime dikkat çekerek, küreselleşmenin yarattığı sorunlar üzerinden dünyayı yeniden şekillendirmek isteyen emperyalist yapılar konusunda uyardı.

Diğer ülkelerin içinde bulunduğu durum

Emperyalist yapıların, belirli bölgeleri istikrarsızlaştırma çabasında olduğunu da sözlerine ekleyen Bilgin, şunları söyledi: "Irak, Suriye ve Libya’nın içinde bulunduğu durum ortada. Diğer yandan İran'a da müdahaleler var. Türkiye’nin hedef ülke olduğu da konuşulan bir konu. Sonuç itibarıyla Türkiye küresel saldırı altında. Bu saldırıyı yapanlar finansal araçlarının yanında terör örgütlerini kullanmaktadır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: memur zammı, memur zammı ne kadar oldu, alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,
Yorumlar
Haber Yazılımı