Bakan Özer, atamaya ilişkin açıklama yaptı
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 09:53 Bu haber 1312 kez okundu
 
Bakan Özer, atamaya ilişkin açıklama yaptı
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 Eylül’de 20 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdikten sonra 15 bin yeni atama müjdesi vermesi, bizleri ziyadesiyle sevindirmiştir" dedi.
EĞİTİM Haberi
Bakan Özer, atamaya ilişkin açıklama yaptı

Bakan Mahmut Özer, 15 bin öğretmen atamasına ilişkin açıklama yaptı.

 

"Öğretmen adayları adına Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum" diyen Bakan Özer, "15 bin yeni öğretmen atamasına desteklerinden dolayı Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Lütfi Elvan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız sayın İbrahim Şenel’e de teşekkür ederim. Türkiye’nin geleceğini inşa etmek için insan kaynağımıza yapılan bu yatırımların eğitim sistemimizin kalitesini daha da artıracağına şüphem yok.

 

DETAYLARI KISA SÜREDE PAYLAŞACAĞIZ

 

Yeni atamalarla Türkiye’de öğretmen başına düşen öğrenci oranları, OECD ülkeleri ortalamasına daha da yaklaşacaktır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 Eylül’de 20 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdikten sonra 15 bin yeni atama müjdesi vermesi, bizleri ziyadesiyle sevindirmiştir. Atamaya ilişkin çalışmalarımız devam etmekte olup branş dağılımları ve atama takvimini en kısa sürede kamuoyuyla paylaşacağız. 15 bin öğretmen atamamız, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN GELECEĞİ BELİRSİZ, MAĞDURİYET GİDEREK ARTIYOR

https://www.haberdeozgur.com/mobil.php?islem=haber&id=5361

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15 bin öğretmen ataması, ek atama, öğretmen atamaları, atama takvimi, 15 b
Yorumlar
Haber Yazılımı