Bakan Özer’den aşı ve PCR açıklaması
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 14:04 Bu haber 1237 kez okundu
 
Bakan Özer’den aşı ve PCR açıklaması
Bir TV programında canlı yayına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim ve salgına dair önemli açıklamalarda bulundu.
EĞİTİM Haberi
Bakan Özer’den aşı ve PCR açıklaması

KAÇ SINIFTA EĞİTİME ARA VERİLDİ?

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TRT Haber yayınlanan bir canlı yayın programında konuştu. Konuşmasına “Vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok” diyen Bakan Özer, “Okullar açık kalacak ve inşallah yüz yüze eğitime devam edeceğiz. 850 bin sınıfın sadece 198'inde vakalar nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi.

 

OKULLAR DEĞİL SINIFLAR KAPANACAK

 

Tüm okullarda uyulması gereken kuralları belirlediklerini ifade eden Bakan Mahmut Özer, “Okullarımızın açık kalması için her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz. Vakaların yaygınlaşması durumunda okulla ilgili değil sınıfla ilgili karar alacağız. Okullar açık kalmaya devam edecek.

 

İKİLİ SİSTEME GEÇEBİLİRİZ

 

Diğer yandan Bakan Özer, ders süreleri ile ilgili il veya ilçe değil okul bazlı karar alınmasında problemlerin çıktığı okullarda ikili sisteme geçilebileceğini de belirtti.

 

OKULLARDAKİ AŞILAMA DURUMU NEDİR?

 

Bakan Özer, aşılama çalışmalarına ilişkin ise, “Aşı gönüllülük esasına dayalı olmasına rağmen öğretmenlerin aşılanma oranı Türkiye ortalamasından yüksek. En az bir doz aşı olan öğretmen oranı yüzde 91'e çıktı. İki doz aşı olan öğretmenlerin oranı yüzde 78. Öğretmenlerimiz sadece kendi sağlıkları için değil toplumda örnek olma açısından da çok başarılılar” dedi.

 

ÖĞRENCİLER İÇİN AŞI VE PCR

 

Öte yandan "Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var” ifadelerini kullanan Bakan Mahmut Özer, “Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak” dedi.

 

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

 

En son açıklanan öğretmen atamalarına da değinen Özer, “15 bin yeni atama, ek atama değil. 2020 KPSS'sine girenler diyor ki 2021'ler bu hakkı kullanmasın. Süresi geçmemiş tüm adaylara başvuru hakkı tanıdık. Tüm öğretmenlerimize eşit bir şekilde kapı açtık. En yüksek puanda olan öğretmeni sisteme dahil etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

 

YÜZ YÜZE EĞİTİM İLE İLGİLİ EN MERAK EDİLEN 10 SORU VE CEVABI

https://www.haberdeozgur.com/haber-yuz-yuze-egitim-ile-ilgili-en-merak-edilen-10-soru-ve-cevabi-5587.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: mahmut özer, yüz yüze eğitim, mahmut özer TRT, mahmut özer yeni açıklama
Yorumlar
Haber Yazılımı