Başkanlar görüştü; İBB’de EYT masası kurulacak
Haber
17 Eylül 2021 - Cuma 09:45 Bu haber 636 kez okundu
 
Başkanlar görüştü; İBB’de EYT masası kurulacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak ve ekibi EYT’liler için yeni bir karar alındı.
GÜNDEM Haberi
Başkanlar görüştü; İBB’de EYT masası kurulacak

EYT’LİLERİN YAŞADIKLARI ZORLUKLAR

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve danışmanlarına EYT’lilerin içinde bulundukları ve özellikle de salgın sürecinde daha da kötüleşen zorlu koşullar hakkında detaylı bilgiler veren EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, ilerleyen yaşları sebebiyle işten çıkarılan ve yine aynı sebeple yeni bir iş bulamayan EYT’lilerin yaşadığı maddi zorluklar ve herkesten daha uzun süre sigorta primi ödemiş olmasına rağmen işsiz kaldıklarında bir de sırtlarına yüklenen GSS prim borçları konularını aktararak, bu konuda Başkan Ekrem İmamoğlu’ndan destek talebinde bulundu.

 

BAZI PROJELERİMİZ VAR

 

Göreve geldikleri günden beri İBB iştiraklerinde özellikle kadın istihdamı konusunda büyük atılımlar yaptıklarını belirten İmamoğlu, şimdi ise özellikle ileri yaşlarda kadınların istihdam edileceği bazı yeni projelerinin oluğunu söyledi. İmamoğlu ayrıca, bu projelerde görevlendirilmek üzere, büyükşehir işe alım usulüne uygun başvuru ve onay süreçlerini takiben EYT mağdurları içinde diğer mağdurlara olduğu gibi neler yapılabileceği konularını değerlendirelim şeklinde beyanda bulundu.

 

HEYET KURULMASINI İSTEDİ

 

Öte yandan yapılan görüşme esnasında İmamoğlu, danışmanlarını görevlendirerek, EYT Federasyonu Yönetiminden de bir heyet kurmalarını istedi. EYT heyeti ve İBB Başkan Danışmanı sıklıkla bir araya gelerek İstanbullu EYT’lilerin sorunları üzerinde görüşmeler yapacak. Mevzuat çerçevesinde bu sorunlara çözümler arayacaklar. İstanbullu EYT mağdurlarının sorunlarının masaya yatırılacağı bu çalışmalarda GSS mağduriyeti konusunda da araştırmalar yapılacak.

 

BAŞKAN ÖZÜPAK BAKAN İLE EYT MESELESİNİ GÖRÜŞECEK

https://www.haberdeozgur.com/haber-baskan-ozupak-bakanla-eyt-meselesini-gorusecek-5646.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: eyt, gönül boran özüpak, ekrem imamoğlu, eyt sorunu, eyt son dakika, ibb,
Yorumlar
Haber Yazılımı