Ece Üner’in programına büyük tepki, 7 istifa
Haber
03 Eylül 2021 - Cuma 21:56 Bu haber 395 kez okundu
 
Ece Üner’in programına büyük tepki, 7 istifa
Kanal D'de yayımlanan “Ece Üner ile Susma” programında çalışan 7 gazetecinin istifa ettiği ifade edildi.
YAŞAM Haberi
Ece Üner’in programına büyük tepki, 7 istifa

Sosyal medyaya yansıyan haberlere göre, Ece Üner'in “Susma” ekibinde çalışan 7 gazeteci, olayların manipüle edildiğini, reyting uğruna çarpıtıldığını iddia ederek program ekibinden istifa etti.

 

İstifa eden 7 gazetecinin arasında ekibin şefi gazeteci Gökhan Kayış'ın da olduğu öğrenildi. Kayış en son kapanan Olay TV'de sabah haberlerini sunuyordu. İstifa eden bir başka isim de yine Olay TV ekibinden muhabir Ayça Özkan oldu.

 

PROGRAM DAHA ÖNCE DE TEPKİ ÇEKMİŞTİ

 

Öte yandan daha önce programın tanıtımda kullanılan çığlık seslerinin Emine Bulut'un kızına ait olduğu iddiası sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. Tanıtımdaki çığlıkla ilgili açıklama yapan Ece Üner, çığlık seslerinin Emine Bulut'un kızına ait olmadığını ifade etmişti.

 

SES YEMEN AKODA'NIN 25 YAŞINDAKİ KIZINA AİT

 

Sosyal medyada konuyla ilgili eleştirilen Üner, yaptığı programda açıklama yapmıştı. Tanıtımdaki seslerin, Emine Bulut'un değil 25 Haziran'da kocası tarafından katledilen Yemen Akoda'nın 25 yaşındaki kızına ait olduğunu belirten Üner, şu ifadeleri kullanmıştı:

 

"Ben size hep gerçeği söyleyeceğim' dedim. Tanıtımın başındaki çığlıkla ilgili yanlışlar var. O küçük bir kızın çığlığı değil. Bir çocuk istismarı yoktu orada. Öncelikle şunu belirteyim, Emine Bulut'un kızını ben de takipteyim. Olayın başından beri takipteyim. Asla böyle bir şeye izin vermem. O çığlık benim için milattı.

 

O, benim haber spikerliği ceketimi çıkarmama neden olan çığlık. O çığlık, 25 Haziran'da annesini kaybeden bir kızın çığlığıydı evet, genç bir kızın, reşit bir kızın çığlığıydı. O kız da isyan ediyordu. Defalarca şikayet etmişlerdi. Ben o gün, haber spikerliğini bırakıp, kariyerimi değiştirdim."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ece Üner ile Susma, ece üner kimdir, Ece Üner ile Susma istifa,
Yorumlar
Haber Yazılımı