Federasyon karar aldı: Aşısızlar stada giremeyecek
Haber
10 Ağustos 2021 - Salı 21:34 Bu haber 466 kez okundu
 
Federasyon karar aldı: Aşısızlar stada giremeyecek
Türkiye Futbol Federasyonu, aldığı yen bir kararla 2 doz aşısını olmamış taraftarları statlara almayacağını duyurdu.
SPOR Haberi
Federasyon karar aldı: Aşısızlar stada giremeyecek

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs aşılarını yaptıran taraftarların yeni sezonda maçları tribünden izleyebileceğini duyurdu. Federasyon, talimatın yürürlüğe girmesinden önce kombine bilet alanların da 2 ay içerisinde aşı olmaları ve olmamaları halinde stadyumlara alınmayacağını da açıkladı.

Federasyon'dan yapılan açıklamada şunlar söylendi: "Ülkemizin koronavirüs pandemisiyle 1.5 yıldır verdiği mücadele kapsamında, toplum sağlığının en üst seviyede korunabilmesi amacıyla, seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartları yeniden belirlenmiştir.”

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE İLİŞKİN TALİMAT

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda, 2021-2022 futbol sezonu için Müsabakalarda Uygulanacak Koronavirüs Tedbirlerine İlişkin Talimatı görüşerek kabul etmiştir.

Buna göre söz konusu talimatın yürürlüğe girmesinden sonra geçerli olacak Stadyum Giriş Şartları şu şekildedir:

1- T.C. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma seyirci olarak girebilecektir.

2- 12 yaşını tamamlamış ve henüz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı yaş grubuna dahil olmamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyuma girebilecektir. Ancak söz konusu yaş grubuna T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılması halinde, söz konusu kişiler 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları halinde, bu kişilere stadyumlara giriş izni verilmeyecektir.

3- T.C. Sağlık Bakanlığı güncel uygulaması kapsamında, koronavirüs PCR testi yaptırılamayan 12 yaş altındaki çocuklar stadyumlara giremeyecektir.

4- Talimatın yürürlüğe girdiği tarihten önce kombine bilet satın almış ancak aşı takvimini tamamlamamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyumlara girebilecektir. Ancak söz konusu kombine sahiplerinin, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılmış grupta olmalarına rağmen 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları halinde bu kişilere stadyumlara giriş izni verilmeyecektir.

5- UEFA’nın güncel uygulamaları göz önünde bulundurularak ve kamu sağlığının korunması amacıyla misafir takım seyirci uygulaması 2021-2022 sezonu boyunca yapılmayacaktır. Misafir tribünlerine sadece ev sahibi takım seyircisi alınabilir.

6- Stadyumlarda yer alan Protokol ve Basın Tribünlerine girişler, seyirci giriş koşullarına tabi olacaktır.

7- Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarında seyircilerin stadyuma girişleri, HES entegrasyonu ile E-Bilet sistemi üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine E-Bilet sistemi uygulayıcısının ulaşmasına onam vermesi gerekmektedir. Kişilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Localara girecek kişiler ve seyirciler için E-Bilet sistemi üzerinden yapılacak; Protokol Tribününe girecek kişiler için ise E-Bilet sistemi veya HES uygulaması üzerinden yapılacaktır.

8- TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de seyircilerin stadyumlara girişleri, ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: aşısızlar stada giremeyecek, koronavirüs tedbirleri, salgın tedbirleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı