Henüz 3 yaşında kitap yazdı
Haber
15 Temmuz 2021 - Perşembe 15:39 Bu haber 429 kez okundu
 
Henüz 3 yaşında kitap yazdı
Hindistan’da yaşayan 3 yaşındaki Chrissy Knight kaleme aldığı “Muhteşem Büyük Aslan” kitabı ile Hindistan’ın en genç yazarı unvanına sahip oldu.
EĞİTİM Haberi
Henüz 3 yaşında kitap yazdı

Hindistanlı 3 yaşındaki Chrissy Knight, yaşıtları henüz cümle kurmakta zorlanırken kitap yazdı. Şu anda ailesiyle birlikte Kanada’da yaşayan Knight, kaleme aldığı “Muhteşem Büyük Aslan” kitabı ile Hindistan’ın en genç yazarı ünvanının sahibi oldu.  Küçük kız, bir aslan ile 2 çocuğun arasındaki dostluğu konu alan ve dostluk, vahşi yaşamın korunması gibi temaların işlendiği kitabın çizimlerini de kendisi yaptı.

1 YAŞINDAYKEN OKUMAYA BAŞLADI

Yalnızca 1 yaşındayken okumaya başlayan Knight, 3 yaşına bastığında kitabının ilk taslağını yazdı. Knight ailesinin girişimleri sonucu kitap önce yurt dışında e-kitap olarak yayınlanırken, geçtiğimiz pazartesi günü İngiltere merkezli yayınevi Penguin Random House’a bağlı Puffin India tarafından Hindistan'da piyasaya sürüldü.

ÇOCUKLARA İLHAM VERMEYİ UMUYOR

Dünyanın en genç yazarı olabileceği düşünülen Chrissy Knight, dünyanın dört bir yanındaki çocuklara kitapların sihrine kapılmaları için ilham vermeyi umuyor.

DÜNYANIN EN GENÇ YAZARI

Öte yandan Guinness Rekorlar Kitabı kayıtlarına göre, 25 Mayıs 1958 doğumlu Dorothy Elmhisrt Straight 4 yaşındayken yazdığı kitapla hala dünyanın en genç yazarı unvanını elinde tutuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: genç yazar, dünyanın en genç yazarı, Chrissy Knight, Guinness Rekorlar Kitabı,
Yorumlar
Haber Yazılımı