Henüz 6 yaşında, hikaye kitabı yazdı
Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 11:31 Bu haber 419 kez okundu
 
Henüz 6 yaşında, hikaye kitabı yazdı
Samsun’da ikamet eden 6 yaşındaki bir ilkokul öğrencisi olan Mehmet Kerem Koca, evinde bulunan Japon balığından esinlenerek, 12 sayfalık bir hikaye kitabı yazdı.
EĞİTİM Haberi
Henüz 6 yaşında, hikaye kitabı yazdı

Samsun’a bağlı Atakum ilçesinde oturan 1. sınıf öğrencisi olan Mehmet Kerem Koca, salgın döneminde evinde beslediği bir Japon balığının hayalinden yola çıkarak bir hikaye kitabı kaleme aldı.

Okuma-yazmayı yeni yeni öğrenen ve kitap okumayı da çok seven minik öğrenci, kitap okuyarak hayal gücünü geliştirdi ve henüz 6 yaşında olmasına rağmen 12 sayfalık bir hikaye kitabı yazdı. Yazdığı “Balık Şapşiğin Hayatı” adlı hikaye kitabını öğretmeni Menekşe Kalkan ve okul müdürü Hikmet Özkan’a hediye eden Mehmet Kerem Koca, öğretmenlerinden de tam not aldı.

OKUMAYI VE YAZMAYI ÇOK SEVİYORUM

Yazdığı kitaptan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Mehmet Kerem Koca, okumayı öğrendikten hemen sonra kitap yazmaya karar vermiş. “Hayal kurmayı çok seviyorum” diyen Mehmet Kerem Koca,  “Okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Şapşik isminde bir Japon balığım vardı. Bu balık benim hayal gücümün gelişmesinde etkili oldu. Ben de bu hayal ettiklerimi bir hikayeleştirmek istedim. “Balık Şapşiğin Hayatı” isminde 12 sayfalık bir kitap yazdım. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

OKUMA VE YAZMAYI 6 AY ÖNCE ÖĞRENDİ

Çocuğu hakkında konuşan baba Burak Koca ise, oğlu Mehmet Kerem Koca’nın her gün 3-4 hikaye kitabı okuduğunu belirterek, “Oğlum okuma ve yazmayı 6 ay önce öğrendi. Haftada 2 gün okula gidiyordu ayrıca etüde gidiyordu. Okuma yazmayı öğrendikten sonra eline bir A5 kağıdı alarak, paragraf paragraf yazı yazmaya başladığını fark ettim. Ne yazdığını sorduğumda, “Baba kitap yazıyorum” dedi. Ben de yazdıklarına baktım ve hikaye kitabı olacağını düşündüm. Sonuçta ortaya 12 sayfalık bir hikaye kitabı çıktı” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Henüz, 6, yaşında,, hikaye, kitabı, yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı