Hindistan'da virüse karşı yeni tanrı inşa ettiler
Haber
14 Haziran 2021 - Pazartesi 14:31 Bu haber 186 kez okundu
 
Hindistan'da virüse karşı yeni tanrı inşa ettiler
Koronavirüsle mücadele eden Hindistan’da yerel halk, salgını bitmesi için umudunu yeni inşa ettikleri tanrıya bağladılar.
DÜNYA Haberi
Hindistan'da virüse karşı yeni tanrı inşa ettiler

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Hindistan'da bulunan bir köyde, salgından kurtulma için “Korona tanrıçası” tapınağı yapıldı.

Kuzey eyaleti olan Uttar Pradesh'te bulunan Shuklapur köyünde yaşayan insanlar, ülkeyi ölümden kırıp geçiren salgından kurtulmak amacıyla yaptıkları sarı renkli tapınağın yanına koydukları “Korona Mata” tapınağına dualar edip kutsal su ve çiçek bırakıyor.

KÖYLÜLER UMUTLU

Yaptıkları tapınağa Sangeeta adını verdiklerini ifade eden köylülerden biri, şunları söyledi: "Belki onun iyi dilekleri, köylülere, bizim köyümüze ve herkese rahatlık getirir.” Sangeeta tapınağında edilen dualar istenilen neticeyi vermemiş olsa da daha önceki zamanlara göre koronavirüs vaka sayılarında ciddi bir düşüşü olduğu söyleniyor.

DURUM İYİYE GİDİYOR

Geçtiğimiz aylarda ciddi vaka ve ölümün yaşandığı Hindistan'da son zamanlarda durumun artık daha iyiye gidebileceği belirtiliyor. Yeni açıklanan rakamlara göre 84 bin 332 yeni vaka tespit edilirken, bu sayı son iki ayın en düşün rakamı olarak belirlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hindistan, koronavirüs, kovid-19, Shuklapur, Korona tanrıçası, india corona goddess,
Yorumlar
Haber Yazılımı