İktidara yakın gazeteci EYT'nin çözümü için tarih verdi
Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 08:34 Bu haber 389 kez okundu
 
İktidara yakın gazeteci EYT'nin çözümü için tarih verdi
İktidara yakın yayın yapan Türkiye Gazetesi'nin yazarı Yücel Koç, yıllardır çözüm bekleyen EYT sorununa dair önemli açıklamalarda bulundu.
EKONOMİ Haberi
İktidara yakın gazeteci EYT'nin çözümü için tarih verdi

Türkiye'nin kronikleşmiş sorunların bir tanesi de Emeklilikte Yaşa Takılanlar meselesi. Bu insanlar kazanılmış haklarından, çeşitli nedenler ve ekonomik durum gerekçe gösterilerek yararlandırılmıyor.

 

HERKES KONUŞUYOR AMA ÇÖZÜM YOK

 

5 milyonun üzerinde insan Emeklilikte Yaşa Takılmış durumda. Sorunun çözümü için zaman zaman çeşitli kesimlerden açıklamalar gelse de henüz somut olarak atılan bir adım yok. Ayrıca çözüm üretilmediği için EYT’lilerin sayısı her yıl katlanarak büyüyor.

 

TV EKRANLARINDA TARTIŞILDI

 

Konuya ilişkin TGRT ekranlarında Çare Ne programında Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) durumu konuşuldu. Moderatörümün Sevda Türküsev'in olduğu programa Erol Köse, SGK uzmanı Emin Yılmaz ve Türkiye gazetesi yazarı Yücel Koç katıldı.

 

DİKKAT ÇEKEN KULİS BİLGİSİ

 

Aldığı kulis bilgisini paylaşan Yazar Yücel Koç, EYT sorunuyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

GÖRÜŞÜLDÜ, KONUŞULDU

 

2023 seçimlerinden önce EYT'in kesin bir şekilde çıkacağını söyleyen Koç, şunları söyledi: "EYT çıkacak. Belgen var mı diyorlar, bu işin belgesi olmaz. Görüşüldü, konuşuldu, dinledik. Güvenmediğimiz kişiler olmasa zaten yazmadık. 2019 seçimlerinden edinilen tecrübeler ışığında 2023'e giderken bu konuların yeniden gözden geçirildiği, bununla ilgili yapılabilecek ne varsa, bunların masaya konduğunu, konuşulduğunu ve çözmek için çok ciddi bir irade olduğunu söyleyebilirim.”

 

EMEKLİLİKLE İLGİLİ BÜTÜN SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

 

Sevda Türküsev'in "Kiminle görüştünüz bu konuda?" sorusuna ise "O kadarını da söylememeyim" cevabını veren Yücel Koç, bakanlıktan birileriyle görüştüğünü ve kendisine bu konunun çözüleceğinin sözünün aktarıldığını belirterek, görüşmesinden "Emeklilikle ilgili bütün sorunları çözeceğiz" mesajı aldıklarını açıkladı.

 

2023 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ

 

Koç, 3600 ek gösterge konusunun çözülmesinden sonra gündemin EYT olacağını sözlerine ekledi ve "2023 seçimleri çok önemli, burayı hiç bir şekilde riske atılmak istenmiyor. 2019'da yaşanan o tecrübe bir şeyleri göstermiştir. Belediye başkanlığı seçimlerinde oy vermeyen bir EYT kitlesi vardı" dedi.

 

Türkiye’nin kanayan yarası EYT, kaç EYT’li var ve maliyeti ne kadar?

https://www.haberdeozgur.com/haber-turkiye-nin-kanayan-yarasi-eyt-kac-eyt-li-var-ve-maliyeti-ne-kadar-5553.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: eyt, eytde son durum, eyt ne oldu, eyt çözüldü mü, emeklilikte yaşa takıl
Yorumlar
Haber Yazılımı