Kılıçdaroğlu, Afgan göçüne karşı ABD yönetimini uyardı
Haber
03 Ağustos 2021 - Salı 23:42 Bu haber 495 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu, Afgan göçüne karşı ABD yönetimini uyardı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özellikle son günlerde Türkiye’ye doğru gelen yoğun Afgan mülteci göçüne karşı Amerika Birleşik Devletleri yönetimini uyardı.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu, Afgan göçüne karşı ABD yönetimini uyardı

Sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan Kılıçdaroğlu, yangın felaketiyle mücadele edilen dönemde, Afgan göçü meselesinin gölgede kalmaması için uyarılarda bulunmak zorunda olduğunu belirtti.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması:

Yangınlardan canımız yanarken, sığınmacı konusuna yeniden değinmekten hicap duyuyorum ama ülkemizin bekasının söz konusu olduğu meseleleri de konuşmak zorundayız. Afgan sığınmacı seli devam ediyor ve yeni gelişmeler yaşanıyor. Bilginize arz ederim sevgili halkım...

BUNLAR TALİBAN'DAN KAÇAN GENÇLER

ABD Afganistan’da kendisine hizmet etmiş, Taliban’ın düşman olarak gördüğü 19.000 Afgan’ı ve aile üyelerini (toplamda 53.000 kişi) ülkesine almaya karar verdi. 1 milyona yakın destekçisine de hedef ülke olarak İran üzerinden Türkiye’yi gösterdi. Bunlar Taliban'dan kaçan gençler.

ERDOĞAN AFGAN SIĞINMACILARI KABUL ETMİŞTİR

Öncelikle şu aşikardır ki; Erdoğan son yaptığı görüşmede ülkemize bu Afgan sığınmacıları kabul etmiştir. Toplantıya devlet mekanizmalarının dışından, Kavakçı ailesinden getirilen genç tercümanın sebebi de belli olmuştur. Erdoğan bunun duyulmasını engellemek için bunu yapmıştır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ BAĞLAMAZ

ABD'ye sesleniyorum: Erdoğan ile yaptığınız bu anlaşmaları, geleceğin iktidar üyesi ve ülkeyi yönetecek ittifak olarak asla kabul etmiyoruz. Kendisine ne dediyseniz, neler söylediyseniz, bunlar Erdoğan’ı bağlar, Türkiye Cumhuriyeti'ni bağlamaz.

SEÇİME GEL, HALKTAN ONAYINI AL

Sana gelince Erdoğan, sınırların neden kevgire dönmesine izin verdiğin, askere polise neden müdahale ettirmediğin artık ortadadır. Tek başına ülkeni yeniden korkunç bir ateşe atmak istiyorsun. Mahallelerimizi satmaya devam mı etmek istiyorsun; seçime gel, halktan onayını al.

SÖZ VERİYORUM BU SORUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ

Sevgili halkım; yangınlarla olan mücadelemiz sürerken, bu meseleye yeniden değinmek zorunda kaldım, gerçekten çok üzgünüm. Beka sorunumuz haline gelen bu meselenin de örtbas edilmesine izin veremem. Söz veriyorum bu sorunu biz çözeceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kemal kılıçdaroğlu afgan göçü açıklaması, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afgan göçü, Afgan mülteciler, Taliban, ABD Taliban,
Yorumlar
Haber Yazılımı