Kılıçdaroğlu’ndan Millet İttifakı açıklaması
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 09:12 Bu haber 288 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu’ndan Millet İttifakı açıklaması
Millet İttifakı'nda anlaşmazlıklar yaşandığına dair iddialara ilişkin konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İttifakta sorun yok, bütün bileşenler son derece dikkatli" ifadelerini kullandı
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu’ndan Millet İttifakı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Partili Cihan Paçacı’nın kendisine ilişkin “Tekil konuşuyor” sözleriyle alevlenen “ittifakta çatlak” tartışmalarına ilişkin konuştu. “İttifakta hiçbir sorun yok” diyen Kılıçdaroğlu, “Havuz medyası Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kazanacağını biliyor, acaba biz bu ittifakın içine nasıl nifak sokabiliriz diye çabalıyor. İttifakın bütün bileşenleri bu konuda son derece dikkatli” dedi.

 

HER PARTİNİN KENDİ DÜŞÜNCESİ VAR

 

Cumhuriyet’tin haberine göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Partili Cihan Paçacı’nın sarf ettiği sözlere ilişkin, “Biz güçlendirilmiş parlamenter sistemi ortak dillendiriyoruz. Ama onun dışında her partinin kendi düşüncesi var. Hepimiz ayrı ayrı partileriz. Eğer güçlendirilmiş parlamenter sistem gibi bir konuda ortaklaşırsak yine ortak seslendiririz” diye konuştu.

 

BÜTÜN PARTİLER ADINA KONUŞMAK SAYGISIZLIK OLUR

 

İttifakı meydana getiren partilerden birinin genel başkanının tüm partiler adına konuşması soğru değil diyen CHP lideri, “Ben veya başka bir partinin genel başkanı, ittifakı oluşturan bütün partiler adına konuşamaz. Bu saygısızlık olur. Ortaklaştığımız konularda, elbette ortak ses çıkarmalıyız. Bunda hiçbir şüphemiz yok. Kaldı ki bu konularda, parti içerisinde yürütülen çalışmaların yanı sıra, ittifakta bulunan partiler ile de temas halindeyiz” ifadelerini kullandı.

 

AKŞENER İLE GÖRÜŞÜYORUZ

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşüp görüşmediği sorusuna da cevap veren Kılıçdaroğlu, “Görüşüyoruz, Sayın Akşener ile belli aralıklarla görüşüyoruz. İttifakla ilgili herhangi bir sorun yok” yanıtını verdi.

 

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CİHAN PAÇACI NE DEMİŞTİ?

https://www.haberdeozgur.com/haber-millet-ittifaki-nda-kilicdaroglu-catlagi-5609.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: millet ittifakı, meral akşener, kemal kılıçdaroğlu, 2023 seçimler, cihan
Yorumlar
Haber Yazılımı