Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan öğretmenlere müjde
Haber
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 17:19 Bu haber 470 kez okundu
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan öğretmenlere müjde
Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için müjdeli bir haber geldi.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan öğretmenlere müjde

Müzelerin yıllık ziyaret bedeliyle ilgili açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

DİĞER VATANDAŞLAR İÇİN YILLIK 60 TL

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yapılan açıklamada, "Tüm müzelerimiz; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler ile 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için ücretsiz, diğer vatandaşlarımız içinse yıllık ziyaret bedeli 60 TL'dir" ifadeleri kullanıldı.

GALATA KULESİ GİRİŞ FİYATI ARTTI

Diğer yandan daha önce işletmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınıp Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilen İstanbul'un sembollerinden Galata Kulesi'nin giriş ücretlerine de zam yapıldı.

Yapılan açıklamalara göre Kültür ve Turizm Bakanlığı 1 Temmuz 2021'den itibaren Galata Kulesi Müzesi giriş ücretlerini güncelledi. Buna göre Galata Kulesi giriş ücretine temmuz ayı itibarıyla zam yapıldı. Yapılan zamla birlikte Galata Kulesi giriş ücretleri bu aydan itibaren 100 liraya yükseltildi.

KULE’YE GİRİŞ SAATLERİ DEĞİŞİYOR

Galata Kulesi ziyaret saatleri ise, yaz ve kış dönemine göre değişiklik gösteriyor. 1 Nisan - 1 Kasım arası Galata Kulesi giriş saatleri 08.30'da başlıyor. Gece 24.00'e kadar ziyaret edilebiliyor.

KULE HER GÜN AÇIK OLACAK

Tarihi Galata Kulesi uzun zamandır İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı olan BELTUR tarafından işletiliyordu. Ancak Kule, geçtiğimiz yıldan itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: öğretmenler, öğretmenlere müze bedava mı, öğretmenler için müze ücretsiz mi, müze ücretleri, müzeler, müzeler ücretli mi,
Yorumlar
Haber Yazılımı