Marmara Denizi’nde toplu yengeç ölümü
Haber
20 Haziran 2021 - Pazar 14:52 Bu haber 159 kez okundu
 
Marmara Denizi’nde toplu yengeç ölümü
Marmara Denizi’nde felaketler ardı ardına geliyor. Müsilaj ve öldürücü gazdan sonra şimdi de Silivri sahiline onlarca ölü yengeç vurdu.
SAĞLIK Haberi
Marmara Denizi’nde toplu yengeç ölümü

Bilindiği üzere Marmara’nın ütün sahilleri son aylarda müsilajın (deniz salyası) etkisi altında. Temizlik hem bakanlık hem de belediyeler aracılığıyla aralıksız sürüyor. Temizlik sürerken Çınarcak Çukuru'nda 'canlı yaşamını yok edecek' hidrojen sülfür gazı oluştuğu tespit edilmişti.

DAHA ÖNCE BÖYLE BİR DURUM YAŞAMADIK

Şimdi ise Silivri sahilinde onlarca ölü yengeç bulundu. Durum karşında konuşan Silivri sakinleri daha önce böyle bir durum yaşanmadığını belirterek ölümlerin müsilaj kaynaklı olabileceğini söylediler.

VATANDAŞ TEDİRGİN

Marmara’nın bütün sahillerini çok kötü bir şekilde etkileyen müsilaj (deniz salyası), İstabul'un Silivri açıklarında da yoğun bir şekilde görülüyor. Müsilajın etkisi sürerken Silivri Mimar Sinan Mahallesi Kumsal mevkiinde şimdi ise sahile onlarca ölü yengeç vurdu. Yengeç ölümleri vatandaşlarda tedirginliğe neden oldu.

YENGEÇ ÖLÜMLERİ BU YIL ÇOK

Yengeç ölümlerinin yaşandığı yere yakın bir yerde tesis sahibi olan Hüsnü Yaşar isimli vatandaş, "Eskiden hiç yengeç ölümleri yoktu. Deniz dibinde ne varsa artık bu sene yengeç ölümleri çok fazla oldu " ifadelerini kullandı.

TEMİZLİK SÜRÜYOR

“Bu alanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Silivri Belediyesi temizlik ve bakımları gerçekleştiriyor” diyen Yaşar, "Burada daha önce böyle bir görüntü yoktu. 20 senedir burada yaşıyorum" diye konuştu. Diğer yandan Silivri açıklarında balık tutan bazı balıkçıkların ağlarını müsilaj kapladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: marmara denizi, deniz salyası, müsilaj, hidrojen sülfür gazı,
Yorumlar
Haber Yazılımı