Mehmet Aydın: Mağduriyetleri giderecek param yok
Haber
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 11:28 Bu haber 316 kez okundu
 
Mehmet Aydın: Mağduriyetleri giderecek param yok
Mehmet Aydın Türkiye’ye getirildikten sonra ilk kez hakkında açılan davaya katıldı. Hakimin sorularını yanıtlayan Aydın, şu anda hiçbir gelirinin olmadığını söyledi.
ASAYİŞ Haberi
Mehmet Aydın: Mağduriyetleri giderecek param yok

Duruşmanın eylül ayında yapılması planlanıyordu ancak Mehmet Aydın hakkında mahkemenin yakalama kararı olduğu için ara duruşma yapıldı. Aydın duruşmaya Edirne Cezaevi'nden, avukatı ise Bursa’dan SEGBİS’le bağlandı. Mahkeme heyeti duruşmanın başında Mehmet Aydın hakkındaki yakalama kararını kaldırdı ve mahkemedeki her iki dosyadan da tutuklanmasına karar verdi.

Kimlik tespiti sırasında Mehmet Aydın ile mahkeme başkanı arasında şu diyalog gerçekleşti:

Mahkeme Başkanı: Mehmet Aydın memlekete hoş geldin.

Mehmet Aydın: Hoş bulduk. Merhabalar.

Mahkeme Başkanı: Kaç yaşındasın, nerede doğdun, okuma yazman var mı?

Mehmet Aydın: 30 yaşındayım. Bursa’da doğdum. Ortaokul mezunuyum.

Mahkeme Başkanı: Sabıkan var mı? Telefon kullanıyor musun?

Mehmet Aydın: Sabıkam yok, telefonum da yok.

Mahkeme Başkanı: Gelirin nedir?

Mehmet Aydın: Şu an hiçbir gelirim yok.

Mahkeme Başkanı: Evli misin?

Mehmet Aydın: Ben boşanmadım, daha kesinleşmedi.

5 MİLYON DOLARLIK MALVARLIĞIMA EL KOYULDU

Kimlik tespitinden sonra Mehmet Aydın, savunmasında şunları söyledi:

"Uruguay’da 5 milyon dolarlık malvarlığıma el konuldu. Hakkımda yakalama kararı çıkarılınca Paraguay’a gönderdiğimiz ve Osman Naim Kaya’nın elinde bulunan 7 milyon dolarlık Bitcoin işletme tesisime de Osman Naim Kaya tarafından el koyuldu. Osman Naim Kaya hakkındaki soruşturma nedeniyle Uruguay’da tutuklandı. Daha sonra ev hapsine ayrıldı. Şu anda ne yaptığını bilmiyorum. Ev hapsinden sonra kendisiyle görüşmedim.”

ŞUAN MAĞDURİYETLERİ GİDERECEK PARAM YOK

Ayrıca Türkiye’deki malvarlıklarıma da devlet tarafından el koyuldu. Şu anda mağduriyetleri giderecek param yok. Lakin Kıbrıs ve Türkiye’deki el koyulan malvarlıklarımla mağdurların zararını gidereceğim. Yurtdışında hakkımda kırmızı bülten çıkarılana kadar farklı ülkelerde bulundum. Hakkımda kırmızı bülten çıkarıldığında Uruguay’daydım. Buradan Brezilya’ya geçtim. Farklı iki il gibi buraları düşünebiliriz. Herhangi bir sorun ve kontrol olmadan Brezilya’ya geçtim ve konsolosluğa teslim oldum."

BERAAT TALEP ETTİ

Mehmet Aydın, savunmasının sonunda "Ben yurtdışına çıkarken hakkımda herhangi bir şekilde yakalama kararı yoktu. Beraatımı talep ederim" dedi. Aydın’ın avukatı Fatih Kuş da müvekkilinin hali hazırdaki malvarlığı ile tüm mağdurların zararını giderebilecek durumda olduğunu belirterek tutuksuz yargılanmasını istedi. Mahkeme heyeti, talepleri reddederek duruşmayı erteledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: mehmet aydın, çiftlik bank, çiftlik bank mağduriyetleri giderilecek mi, mehmet aydın paraları verecek mi,
Yorumlar
Haber Yazılımı