Mısra Öz hakkında tekrar soruşturma açıldı
Haber
30 Haziran 2021 - Çarşamba 21:53 Bu haber 204 kez okundu
 
Mısra Öz hakkında tekrar soruşturma açıldı
Oğlu Oğuz Arda Sel’i Çorlu Tren Kazası'nda kaybeden Mısra Öz hakkında, tekrar soruşturma açıldı.
ASAYİŞ Haberi
Mısra Öz hakkında tekrar soruşturma açıldı

Aralarında 7 kişinin çocuk 25 kişinin hayatını kaybettiği Çorlu'daki korkunç tren kazasında oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz hakkında “mahkeme heyetine hakaret” suçuyla soruşturma açıldı. Anne Mısra Öz, facianın üçüncü yıldönümüne 1 hafta kala karakola ifadeye çağırıldığını söyledi.

KİMSE CEZA ALMADI, BANA SORUŞTURMA AÇILIYOR

Çorlu tren kazası davasının üçüncü yıldönümüne girerken bu zaman zarfında bir kişinin bile henüz tutuklanmadığını ifade eden Mısra Öz, “Bu olaydan dolayı kimse ceza almadı. 25 kişi hayatını kaybetti. İnsanların öldüğü, evladımın öldüğü böyle bir olayda bu bana açılmış olan dördüncü soruşturma. İkisi ise davaya dönüştü. Üç yıldır gerçek sorumlular yargılanmazken, dört sanıkla üç yıl geçiren, 25 kişi yaşamını yitirirken oturup tweet inceleyen bir heyeti kabullenemem. Tabii ki eleştireceğim. Ağır eleştirilere katlanamıyorsanız zaten o koltuklarda oturmayın” diye konuştu.

ASIL YARGILANMASI GEREKENİN KATİLLER

Hakkında açılan davara isyan eden anne Öz, asıl yargılanması gerekenin katiller olduğunu ifade etti. Diğer yandan mahkeme heyeti için ise, “Çünkü oturup sosyal medyayı takip etmek, çok konuşanı veya eleştireni susturmak daha çok işlerine geliyor. Adalete acıyarak bakıyorum. Hakkını veremedikleri o makama üzülüyorum” sözlerini kullanan Mısra Öz, davalarından vazgeçmeyeceklerini de söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: mısra öz, çorlu tren kazası, çorlu tren kazası davası, Oğuz Arda Sel,
Yorumlar
Haber Yazılımı