Öğretmen yıllarca engelli öğrencilerin maaşlarını almış
Haber
29 Haziran 2021 - Salı 23:00 Bu haber 234 kez okundu
 
Öğretmen yıllarca engelli öğrencilerin maaşlarını almış
İddiaya göre Kırşehir’de bir öğretmen hakkında, Engelsiz Yaşam Merkezi'nde iki kardeşin maaşını 8 yıl boyunca çekerek kullandığı için soruşturma açıldı.
ASAYİŞ Haberi
Öğretmen yıllarca engelli öğrencilerin maaşlarını almış

Kırşehir Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Engelsiz Yaşam ve Bakım rehabilitasyon merkezinde yaşanıldığı iddia edilen olay herkesi şaşırttı. 2012 yılında rehabilitasyon merkezine başvuran iki engelli kardeş için çıkartılan maaş kartlarını, merkezde görevli öğretmen N.K. ‘nın 8 yıl boyunca çekerek kullandığı incelemeler sonucu ortaya çıktı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken öğretmenin açığa alınmayarak görevine devam ettiği öne sürüldü. Öğretmenin 8 yıl boyunca çocukların maaş kartlarını kullanmaya devam ettiği, kullanma süresinin bitmesiyle kurum tarafından onaylanan yeni kartları alıp onları da kullandığı düşünülüyor.

SORUŞTURMA AÇILDI

İki kardeşin ailesinin şikayeti ile ortaya çıkan olay hakkında Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yaşanılan olay ile ilgili yapılan açıklama; "Bazı basın yayın kuruluşlarında 'Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nde Skandal' başlığı altında yayınlanan haberlere ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Engelsiz Yaşam Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’müzde 04.06. 2021 tarihinde yapılan kurum içi değerlendirmeler sırasında, kurumda görevli bir personelin devletimizin koruması altında bulunan 2 engelli kardeşin gelirleriyle ilgili kendi lehine tasarrufta bulunduğu yönünde bulgulara rastlanılması üzerine aynı gün Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca, ek ders ücreti karşılığı çalışan görevli hakkında idari soruşturma başlatılarak Bakanlığımıza bildirilmiştir. Neticede, adı geçen personelin görevlendirmesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca 17.06.2021 tarihinde sonlandırılmış olup adli ve idari süreç devam etmektedir." Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara açıklama yaparak, Vali İbrahim Akın’ın duruma müdahale ettiğini olayın çözülmesi için ellerinden gelen her şeyin yapılacağını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: öğretmen, kırşehir, Kırşehir Engelsiz Yaşam Merkezi, öğrenci,
Yorumlar
Haber Yazılımı