Saadet Partisi'nde Oğuzhan Asiltürk depremi
Haber
16 Haziran 2021 - Çarşamba 00:21 Bu haber 461 kez okundu
 
Saadet Partisi'nde Oğuzhan Asiltürk depremi
Saadet Partisi’nde Oğuzhan Asiltürk depremi yaşanıyor. Asiltürk, Saadet yönetimini değiştirmek için çalışma başlattı.
GÜNDEM Haberi
Saadet Partisi'nde Oğuzhan Asiltürk depremi

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşme yapan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ohuzhan Asiltürk, Temel Karamollaoğlu’nu koltuğundan indirmek için harekete geçti. 

Sosyal medya platformu olan Twitter’dan yaptığı paylaşımlardan Saadet lider Temel Karamollaoğlu'nun haberinin olmadığı ifade edildi.

SEÇİM ÖNCESİ REKABET KIZIŞIYOR

Seçime yaklaştıkça söylemler ve eylemler iyice kızışmaya başladı. Görünürde Cumhur ve Millet İttifakı etrafında gelişen ortaklıklar süreç ilerledikçe netleşmeye başlıyor.

Millet İttifakı içinde yer alan Saadet Partisi'nin bu tutumu kimi kesimler tarafından eleştiriliyor. Hal böyleyken parti içindeki gelenekçi kanadın manifesto niteliğindeki beyanlarıyla partiyi bölünme noktasına getirdi. 

ERDOĞAN VE ASİLTÜRK’ÜN GÖRÜŞMESİ

Geçtiğimiz aylarda ani bir görüşmeyle Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, mevcut Başkan Prof. Dr. Temel Karamollaoğlu ve ekibini koltuğundan etmek için, ‘büyük kongrenin toplanmasını’ da içeren 53 maddelik bir açıklamayla tarafını belli etti. 

ASİLTÜRK’ÜN MESAJLARI

Ohuzhan Asiltürk bu düşüncelerini ilk defa Twitter'dan attığı 53 mesajla kamuoyuyla paylaştı.

Mesajlarında "Mü'minlerin kardeş olduklarına inandığımız için, kardeşler arasında iyi ilişkiler olmasını arzu ediyoruz. Siyâsi çekişmelerin oluşturduğu olumsuz ortamdan etkilenmeden, kardeşliğin oluşmasına ve gelişmesine çalışırız. Erbakan hocamızdan sonra, Saadet Partisinde görev yapan kardeşlerimiz, sâdece iktidarı tenkit etmekle yetindiler" diyen Asiltürk, mevcut SP yönetiminin AKP iktidarına eleştirel yaklaşımına tepki gösterirken, 'kardeş' göndermesi yaptığı AKP ile 'iyi ilişkiler' hedefine vurgu yaptı.

Asiltürk, SP yönetiminin iktidar eleştirileri için, "Böyle olunca, ahlâki ve mânevî değerleri savunduğu için, Saadet Partisini destekleyenlerin desteği azaldı. Bu destek azaldığından dolayı, bir önceki seçimde Milletvekili çıkaracak kadar oy aldığımız illerde, seçim işbirliği dolayısıyla baraj uygulanmadığı halde, aynı oyu alamadığımız için Milletvekili çıkaramadık. Bir siyasi partinin başarılı olması için, inandığı gerçeklere hizmet etmesi gerekir. Bundan dolayı bizim öncelikli hedefimiz, toplumu ahlâki ve mânevi değerlere yönlendirmeye çalışması olmalıdır" görüşünü dile getirerek Millet İttifakı'na karşı poziyonunu ilan etti.

"Elbette toplumun maddî ihtiyaçlarını da dikkate alacağız. Ancak bunu yaparken partiyi sâdece toplumun karnını doyurmaya çalışan bir parti gibi göstermekten de kaçınacağız. Millî Görüş'ün partisini, diğer partilerden ayıran en önemli yönü, ahlâki ve mânevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır" diyen Asiltürk, "İnşaallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle  gelir" tweetiyle partide yeni yönetim hedefini açıkladı.


LİSTE BENİM GÖZETİMİMDE HAZIRLANACAK

Gençlerin, 'inançlarını savunmadığı için' SP'ye oy vermediğini öne süren ve açıklamasını dört ayetle bitiren Asiltürk, yeni parti yönetimi için yürüteceği süreci şöyle ifadelendirdi:

"Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, Millî Görüş'e kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak. Rabbimiz hayırlı hizmetler yapmalarını nasip eylesin.

"Allah'ın izniyle önümüzdeki kongrede, memleketimizin şu anda içinde bulunduğu sosyal ve siyâsi şartlara uygun olarak hizmet edecek bir teşkilat oluşturacağız."

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: saadet partisi, ohuzhan asiltürk, recep tayyip eroğan, oğuzhan asiltürk kimdir, oğuzhan asiltürk ne dedi, oğuzhan asiltürk twitleri, oğuzhan asiltürk saadet partisi
Yorumlar
Haber Yazılımı