Soylu hakkında CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken açıklama
Haber
12 Temmuz 2021 - Pazartesi 11:14 Bu haber 229 kez okundu
 
Soylu hakkında CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken açıklama
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ortaya atılan iddiaları değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bakan Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Soylu hakkında CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemedeki konulara dair Cumhuriyet gazetesinin sorularını yanıtladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için yaptığı destek açıklamasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Bir kere Bakan Soylu, Erdoğan’ı teslim almış durumda. Soylu, edindiği bütün bilgileri Bahçeli ile paylaşır" ifadelerini kullandı.

“BAKAN SOYLU TEHDİT ETTİ”

Bakan Süleyman Soylu'nun 'Azdan az, çoktan çok gider'  cümlesini de hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Yani Soylu, 'Bana bir zarar gelirse asıl zararı onlar çeker' demek istedi. "Bu söylem aslında açık ve net bir tehditti. Tehdit karşı tarafta algılandı ve kabul edildi. Çünkü önlem alması gereken kişi ve çevresi çok kirli. O da bu kirliliğin farkında.

“BAHÇELİ İÇİN ZATEN HİÇBİR SORUN YOK”

Bakan Soylu'ya hiç bir şey söyleyemediler. Bahçeli de kendi bürokratik kadrolarını bu şekilde devlete yerleştiriyor. Bahçeli için zaten hiçbir sorun yok. Soylu’ya destek çıkarak Erdoğan’ı kendi istediği her şeyi yerine getirecek şekilde konumlandırıyor. Bu tablo, AKP’li vekilleri ne kadar rahatsız ediyor, bilmiyoruz."

“BENİ SUSTURMAK İSTİYORLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini susturmak istediğini iddia eden Kılıçdaroğlu, "Çünkü Erdoğan’ı en sert eleştiren kişi benim. Yaptığım eleştiriler de haksız değil. Aynı zamanda sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini de hatırlatıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tahammül edemediği ikinci nokta. Çünkü eleştiriyi karşı eleştiriyle giderebilir ama çözüme karşı kendi çözümünü üretemiyor. Çünkü bir çözümsüzlük içinde" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kemal kılıçdaroğlu, süleyman soylu, cumhurbaşkanı erdoğan, devlet bahçeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı