TRT’nin başına yeni isimler atandı ve yönetim yapısı değişti
Haber
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 09:20 Bu haber 432 kez okundu
 
TRT’nin başına yeni isimler atandı ve yönetim yapısı değişti
4 yıllık görev süresi dolan TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in yerine Mehmet Zahid Sobacı, yeni kurulan yönetim kurulu başkanlığına ise Ahmet Albayrak atandı.
GÜNDEM Haberi
TRT’nin başına yeni isimler atandı ve yönetim yapısı değişti

Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Radyo- Televizyon Kurumu'nun yönetim yapısında bir takım değişiklik yapıldı. Önceki yönetmelikte “Genel Müdür, Yönetim Kurulunun başkanıdır” ibaresiyle aynı isim tarafından yürütüleceği belirtilen TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü fonksiyonları ayrıldı. Yeni değişiklikle Yönetim Kurulu Başkanlığı “karar organı”, Genel Müdürlük ise “icra organı” olarak çalışacak.

GENEL MÜDÜR VE BAŞKANLIĞA YENİ İSİMLER

Yapılan yeni atamaya göre, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in görev süresi olduğu için, Mehmet Zahid Sobacı TRT Genel Müdürü oldu. Ahmet Albayrak ise TRT Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

YÖNETİM KURULU 7’DEN 9’A YÜKSELDİ

Diğer yandan TRT Yönetim Kurulu üye sayısı da 7'den 9'a yükseltildi. TRT'nin yeni yönetim kurulu ise şu kişilerden oluştu:  “Ahmet Albayrak, Mehmet Zahid Sobacı, Atakan Yılmaz, Hilal Kaplan Öğüt, Meryem İlayda Atlas Çetin, Mücahid Eker, Oğuz Göksu, Oğuzhan Bilgin, Veysel Kurt.”

'GÖREV SÜREM BİTTİ’

4 yıllık görev süresi biten İbrahim Eren, sosyal medya hesabından bir veda açıklaması yaptı. Eren, "10 Temmuz 2017 tarihinde 4 yıllığına atandığım TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevimin sonuna gelmiş bulunmaktayım. Desteklerini her daim hissettiğim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Başarılarımıza katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRT, TRT Genel Müdürü, TRT Yönetim Kurulu Başkanı, İbrahim Eren, Mehmet Zahid Sobacı, Ahmet Albayrak,
Yorumlar
Haber Yazılımı