Ülkeler bir bir Binance'ı yasaklıyor
Haber
16 Temmuz 2021 - Cuma 11:41 Bu haber 315 kez okundu
 
Ülkeler bir bir Binance'ı yasaklıyor
Daha bir dizi ülke tarafından yasaklanan dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ye bir darbe de İtalya’dan geldi.
EKONOMİ Haberi
Ülkeler bir bir Binance'ı yasaklıyor

Konuya ilişkin İtalya'da yetkililer Binance kripto para borsasının ülkede faaliyet yapma yetkisinin olmadığını duyurdu. Bu açıklamadan sonra İtalya, Binance’ı yasaklayan ülkeler arasına girdi. İtalya'da piyasa regülatörleri, web sitesinde İtalyanca hizmet veren Binance Group adlı şirketin ülkede yatırım hizmetleri ve diğer faaliyetlerde bulunamayacağını belirtti.

YASAK VE KISITLAMA GETİREN ÜLKELER

Diğer yandan İngiltere de haziran ayında, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak bilinen Binance'ın yasakladığını duyurmuştu. Sırasıyla Tayland, Japonya, Almanya, ABD, İngiltere ve Çin söz konusu kripto borsasına kısıtlama ya da yasak getiren ülkeler olmuştu.

ÇİN’İN ALDIĞI KARAR KRİPTO PİYASASINA DARBE OLMUŞTU

Ayrıca Çin, geçtiğimiz mayıs ayında finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasaklamış ve yatırımcıları da spekülatif kripto ticaretine karşı uyarmıştı. Çin'in bu adımı kripto paralarda değer kaybıyla sonuçlanmıştı.

JAPONYA DİJİTAL PARA DÜZENLEMESİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Diğer yanan Japonya, dijital paralar hakkında uluslararası alanda işbirliğini geliştirmek için yeni bir birim kurarak regülasyonları hızlı bir şekilde çıkarmayı hedefliyor. Dijital paraları regüle etmek için diplomatik yollarla girişimlerini hızlandıran Japonya, G7 ve G20 ülkelerinden düzenleyici kuruluşlar da sabitcoinlerin gerekli regülasyonlara sahip olması için çağrıda bulundu.

Hükümet tarafından alınan aksiyonlarda dijital yen çıkarma üzerinde çalışan Japonya Merkez Bankası da tamamlayıcı bir rol üstlenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkeler, bir, bir, Binance'ı, yasaklıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı