Virüse yakalanan yeni doğum yapmış iki anne öldü
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 08:37 Bu haber 83 kez okundu
 
Virüse yakalanan yeni doğum yapmış iki anne öldü
Antalya'ya bağlı Kumluca ilçesinde doğum yaptıktan sonra Kovüd-19’a yakalanan Ceylin Göktaş (28) ve doğuma 1 ay kala yine koronavirüs sebebiyle hastanede tedavi altına alınan Nursel Aksoy (37) yaşamını yitirdi. Nursel Aksoy'un sezaryenle alınan ikizlerinden biri de virüs sebebiyle tedavi altına alındı. İlk çocukları olan her iki annenin de henüz aşı olmadıkları ifade edildi.
SAĞLIK Haberi
Virüse yakalanan yeni doğum yapmış iki anne öldü

OLAY NASIL OLDU?

 

Gaziantep'te ikamet eden Ceylin Göktaş, bir süre önce hastanede yaptığı doğumla dünyaya bir erkek bebek getirdi. Doğumundan bir gün sonra Kovidü-19 belirtileri gösteren Göktaş, hemen tedavi altına alındı. Ceylin Göktaş, tedavisinin 10’üncü gününde, hayatını kaybetti. Henüz aşı yaptırmadığı belirtilen Göktaş'ın cenazesi, yakınları tarafından memleketi Antalya’nın Kumluca ilçesine getirilerek, Hacıveliler Zeytinlik Mezarlığı’nda koronavirüs tedbirleri alınarak toprağa verildi.

 

İKİZLERE HAMİLEYDİ

 

Bir diğer olay ise Finike’de ikizlere hamile olan Nursel Aksoy, doğuma 1 ay kala Kovid-19’a yakalandı. 18 Ağustos'ta korona belirtisi gösteren Aksoy, 20 Ağustos'ta fenalaşınca ailesi tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada tedavi altına alınan Nursel Aksoy'un durumu ağırlaşınca bebeklerinin sezaryenle alınması kararlaştırıldı. Doktorlar 23 Ağustos'ta Nursel Aksoy'un ikiz bebeklerini ameliyatla aldı. 27 Ağustos'ta yoğun bakıma alınan Nursel Aksoy, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Kovid-19’lu olarak dünyaya gelen ikizlerden biri de hastanede tedaviye alındı.

 

İKİ ANNENİNDE İLK ÇOCUKLARIYDI

 

Nursel Aksoy'un cenazesi dün Kovid-19 tedbirleri alınarak Finike Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi. Aşı yaptırmadığı ifade edilen Nursel Aksoy'dan geriye biri erkek, ikiz bebekleri kaldı. Her iki annenin de ilk çocukları olduğu bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: antalyada ölüm, koronvirüste ölüm, hamileler aşı yaptırmalı mı, aşılama, doğum, salgın,
Yorumlar
Haber Yazılımı