Yakınları ölünce, sağlık çalışanlarına saldırdılar
Haber
23 Temmuz 2021 - Cuma 15:38 Bu haber 412 kez okundu
 
Yakınları ölünce, sağlık çalışanlarına saldırdılar
Diyarbakır'da Kovid-19’dan hayatını kaybeden 83 yaşındaki Nafiye Aydın'ın yakınları, polis ve sağlık çalışanlarına saldırdı. Olayda polis, 2 kişiyi gözaltına aldı.
ASAYİŞ Haberi
Yakınları ölünce, sağlık çalışanlarına saldırdılar

Olay Diyarbakır’da bulunan Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi'nde meydana geldi. Evinde Kovid-19 tedavisi gören 83 yaşındaki Nafiye Aydın’ın durumu kötüleşince yakınları ambulans çağırdı. Ancak hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınan Aydın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sağlık çalışanlarına saldırdılar

Yaşlı kadının ölüm haberini alan yakınları ise, sağlık çalışanlarına saldırdı. Polise haber verilmesi üzerine hastaneye çok sayıda emniyet ekibi sevk edildi. Hasta yakınları bu defa da kendilerini sakinleştirmek isteyen polise çöp kovası atarak tepki gösterdi.

Olay büyüyünce polis biber gazıyla müdahale etti

Olayın büyümesi üzerine polis ekipleri, biber gazıyla müdahale ederek, takviye ekip istedi. Kısa sürede gelen ekipler grubu dağıtmaya çalıştı. Bu esnada bazı şahıslar polis aracına da saldırıp ön camı kırdı. Gruptaki G.T. ve C.B. isimli saldırganlar gözaltına alındı. Grubun polise saldırması ve gerginlik anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Meydana gelen olayı kınadılar

Yaşanan olaya ilişkin açıklama yapan Huzur Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Diyarbakır Şubesi, "Hasta yakınları kalabalık olduğundan olaylar büyümüş, hastane güvenlik görevlilerinin yetersiz olması sebebiyle takviye emniyet güçleri çağrılmış, polisler saldırganları uzun uğraşlar sonucu güçlükle durdurabilmiştir. Çok şükür olayda can kaybı ve yaralanma olmamıştır. Sağlık çalışanları olarak tedavi gören tüm hastalar kendi hastamız, kendi anne, baba ve kardeşlerimiz, şifa bulup taburcu olanlar mutluluğumuz, kaybedilen canlar canımız ve acımızdır. Huzur-Sen olarak sağlıkta şiddet olaylarının bitmesi için caydırıcılığın olması gerekmektedir ve şiddetin her türlüsüne karşıyız. Yaşanan olayı kınıyoruz" ifadeleri kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: sağlık çalışanları, sağlıkçılara şiddet, sağlıkçıların hakları,
Yorumlar
Haber Yazılımı