Yeni tatil günleri geliyor
Haber
27 Ocak 2021 - Çarşamba 21:39 Bu haber 59 kez okundu
 
Yeni tatil günleri geliyor
Hazırlıkları yapılan yargı reformu ile ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Türkiye'de yaşayan gayrimüslim ya da farklı din ve inançta olan vatandaşlarımızın kendileri için kutsal sayılan ve ayinlerinin, bayramlarının olduğu günlerde resmi tatil getiriyoruz" dedi.
DİĞER Haberi
Yeni tatil günleri geliyor

Cahit Özkan, reform paketinin ifade ve örgütlenme ve din özgürlüklerinin korunması ve geliştirilmesi anlamında ciddi düzenlemeler içerdiğini söyleyerek, "Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da bile olmayan Türkiye'de yaşayan gayrimüslim ya da farklı din ve inançta olan vatandaşlarımızın kendileri için kutsal sayılan ve ayinlerinin, bayramlarının olduğu günlerde resmi tatil getiriyoruz. Kişi hak ve özgürlüklerinin genişlediği hususlar da yine bu pakette yer almaktadır" diye konuştu.

Cahit Özkan, söz konusu reform paketinin genel çerçevesine ilişkin de değerlendirmede bulunarak, şu ifadeleri kullandı: Bu eylem planının 9 amacı ve bu 9 amacın ayrı ayrı 49 hedefi var. Paket idari düzenleme, yasal düzenleme ve uygulama öngörüyor. 374 faaliyet konusu öngörülüyor. Söz konusu faaliyetlerin 128 tanesi kanuni düzenleme ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesini gerektiriyor. 60 tanesi 'ikinci mevzuat' diye ifade edebileceğimiz yönetmelik yapılmasını gerektiriyor. 186 tanesi de idari faaliyet kapsamında çalışma öngörüyor. Yani merkezi hükümetimizin il ve ilçelerdeki teşkilatları ile yerel yönetimlerin kendi faaliyet alanlarında değişiklik öngörüyor.

Yapılacak düzenlemeyle olası yeni tatil günleri;

YAHUDİLER'İN DİNİ BAYRAMLARI

Roş - Aşana 6-8 Eylül

Yom Kipur 15-16 Eylül

HRİSTİYAN'LARIN DİNİ BAYRAMLARI

Noel Yortusu: 25 Aralık

Paskalya Yortusu: 4 Nisan

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Yeni, tatil, günleri, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı