YÖK Başkanından yüz yüze eğitim açıklaması
Haber
26 Ağustos 2021 - Perşembe 17:07 Bu haber 4294 kez okundu
 
YÖK Başkanından yüz yüze eğitim açıklaması
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitelerde örgün eğitimin yeni dönemde nasıl olacağıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
EĞİTİM Haberi
YÖK Başkanından yüz yüze eğitim açıklaması

Özvar, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ile ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitimin yüz yüze başlayacağını duyurdu.

YÖK'ün resmi web sitesinde yer alan açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Bilindiği üzere 2019 yılının sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran Kovid-19 küresel salgını ile birlikte yükseköğretim kurumlarımızda uzaktan eğitime geçilmiştir.

 

Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile birlikte geçtiğimiz yıl 'Küresel Salgında Yeni Normalleşme' çalışmaları yapılmıştır.

 

Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde 'Koronavirüs Komisyonları' oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir.

 

2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda 'yüz yüze eğitime' başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir.

 

Salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, Kovid-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: üniversitelerde yüz yüze eğitim, YÖK, Prof. Dr. Erol Özvar, yüz yüze eğitim, üniversiteler açılacak mı,
Yorumlar
Haber Yazılımı